25. 2. 2018 | HT dveře

Ako vybrať bezpečnostné dvere?

Ponuka bezpečnostných dverí na našom trhu je veľmi široká a ukazovateľov, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť pri výbere podstatné, je nepreberné množstvo. Poďte sa pozrieť, na čo by ste sa mali pri kúpe vhodného zabezpečenia vstupu do svojho bytu či domu zamerať predovšetkým.

Dávajte pozor na dôveryhodnosť dodávateľa

Pri výbere bezpečnostných dverí si vždy najskôr preverte, či má firma dvere, ktoré ponúka, vôbec skladom. Predídete tak nemilým situáciám, keď budete na dvere čakať veľmi dlho a následne sa v prípade potreby nedovoláte do záručného alebo pozáručného servisu. Pamätajte, že certifikácia výrobkov je síce dôležitá, ale serióznosť predajcu vám nezaručí.

Nekupujte dvere iba s jednou zámkou

Ak sú vaše dvere vybavené len jednou zámkou, je to síce lacnejší variant, ale nespočetné množstvo zamykacích bodov je v tomto prípade ovládané iba jedným kľúčom a centrálna zámka je tak veľmi zaťažovaná. Pre chvíle, keď ste práve doma (a keď je podľa štatistík vlámaní do bytov zamykať nutnosťou), je vhodná prídavná horná zámka vybavená tzv. vrtuľkou umožňujúcou zamknutie z interiérovej strany bez použitia kľúča. Pričom váš spolubývajúci, vracajúci sa domov neskôr, môže zámku kľúčom zvonku bez problémov odomknúť. Horná prídavná zámka je vhodná aj vtedy, ak máte doma malé deti, ktoré na hornú zámku nedosiahnu a nehrozí tak nebezpečné odomknutie a otvorenie dverí bez vášho vedomia.

Vyberte vhodný materiál

Radšej než drevené alebo preglejkové materiály voľte dvere vyrobené z plechu. Ten totiž nereaguje na vlhkosť ani na zmenu teplôt a dvere z neho vyrobené sa nemusia nijak nastavovať. Prekonanie plechu je oveľa zložitejšie, a to tak pri rezaní, ako prevrtávaní. Zároveň sa nemusíte báť o vzhľad dverí. Na plech sa za tepla natavuje kvalitná fólia vo veľmi vierohodnom dekore dreva, ktorá je odolná proti oderu a dobre sa udržiava. Dobrý predajca vám k dverám dodá taktiež zárubne v rovnakom farebnom vyhotovení.

S novými dvermi vymeňte aj zárubne

Ak chcete, aby bolo zabezpečenie a tesnenie dverí stopercentné, je nutná montáž novej zárubne. Úplnou nutnosťou pri jej výmene je jej vybetónovanie. Naše zárubne sú navyše kotvené rámovými príchytkami, vďaka ktorým inštaláciu vykonáme za jeden deň.

Zvoľte bezpečnostnú triedu 3

Zvoľte bezpečnostnú triedu 3. Nižšou bezpečnostnou triedou nič nezískate, tá vyššia sa, naopak, hodí, len ak v domácnosti prechovávate veľmi cenné veci.

Ako obstoja bezpečnostné dvere Premium proti zlodejom?

Vlani v lete ste nám po vykradnutí pivníc nainštalovali troje bezpečnostné dvere. Minulý týždeň sa zlodeji pokúsili opäť vlámať do pivníc, ktoré už sú však zabezpečené vašimi dvermi. Snažili sa dvere vypáčiť okolo zámok aj pántov a pokúsili sa narušiť oplechovanie, avšak bezúspešne. Dvere sa „nedali“.

Radka Vanurová

Více o dveřích Premium

<< Zpět na výpis článků